Španielska organizácia zachránila viac ako 300 migrantov, mali namierené cez Stredozemné more do Európy (foto)

18. septembra 2022

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Španielska charitatívna organizácia Open Arms zachránila 372 ľudí, ktorí sa pokúšali dostať cez Stredozemné more do Európy. Jej členovia tiež z jedného člna vytiahli telo muža, ktorého zastrelili prevádzači.

Tri záchrany za 24 hodín

Záchranná loď Open Arms Uno zostáva na mori a hľadá pre zachránených ľudí bezpečný prístav. Medzi zachránenými sú aj osoby, ktoré potrebujú lekársku starostlivosť, a mnohí tiež trpia dehydratáciou, povedala hovorkyňa Open Arms Laura Lanuza s tým, že o bezpečný prístav už dvakrát požiadali Maltu.

Za 24 hodín loď vykonala tri záchrany. Pri najväčšej z preplneného člna vytiahli vo vodách južne od Malty 294 ľudí, prevažne Egypťanov. Nočná operácia trvala takmer päť hodín a až takmer do nedeľňajšieho brieždenia. Zachránení povedali, že boli na mori štyri dni.

Migranti mali so sebou deti

Predtým zas Open Arms zachránila 59 migrantov, medzi nimi i 10 detí, zo Sýrie, Egypta, Sudánu a Eritrey, ktorí boli na ropnej plošine v tuniských vodách. V chatrnom pašeráckom člne bolo stále zabalené telo migranta, ktorého pašeráci zastrelili na brehu, povedala Lanuza.

V sobotu ráno Open Arms pomohla 19 ľuďom, ktorí sa plavili na gumenom člne pri Líbyi. Medzi nimi bolo 16 migrantov zo Sýrie.

Viac k témam: Migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska organizácia zachránila viac ako 300 migrantov, mali namierené cez Stredozemné more do Európy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*