Spojené štáty odvolali personál z veľvyslanectva v Iraku, dôvodom je eskalácia napätia s Iránom

15. mája 2019

DUBAJ 15. mája (WebNoviny.sk) – Americké ministerstvo zahraničia nariadilo všetkým zamestnancom veľvyslanectva USA v Iraku, ktorých prítomnosť nie je nevyhnutná, aby okamžite opustili krajinu.

Dôvodom je eskalácia napätia s Iránom. Varovanie zverejnila ambasáda v stredu na svojej webovej stránke.

Zaznamenali nové akútne hrozby

Washington minulý týždeň oznámil, že zaznamenal nové akútne hrozby zo strany Iránu a jeho spojeneckých síl zamerané proti Američanom a americkým záujmom v regióne.

V nedeľu veľvyslanectvo vydalo výstrahu pre Američanov, aby sa vyhli ceste do Iraku. Ako dôvod uviedlo „zvýšené napätie„.

Danko zverejnil termín štvrtej voľby kandidátov, ústavných sudcov už vymenuje Čaputová

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Ďalšia voľba kandidátov na post sudcu Ústavného súdu SR bude počas júnovej schôdze Národnej rady SR. Termín na podávanie návrhov kand...

Do regiónu poslali lietadlovú loď

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v utorok vyhlásil, že jeho krajina nebude vyjednávať so Spojenými štátmi.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa predtým vyslala do regiónu Blízkeho východu lietadlovú loď USS Abraham Lincoln a bombardéry. Ako uviedla, spravila tak v reakcii na bližšie nešpecifikované hrozby zo strany Iránu.

Viac k témam: Irán, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené štáty odvolali personál z veľvyslanectva v Iraku, dôvodom je eskalácia napätia s Iránom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*