Sprísnenie opatrení! Zatvorené hotely a reštaurácie pre všetkých, nezaočkovaní sa do mnohých obchodov nedostanú

14. októbra 2021

Vláda mimoriadne sprísni opatrenia. Čo to znamená? Zatvorené aj pre očkovaných ostanú reštaurácie, bary, kaviarne a iné prevádzky aj pre očkovaných, nezaočkovaní ale majú ešte väčší problém.

Od pondelka sa budú musieť obyvatelia okresov Svidník, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Stará Ľubovňa a Bardejov vyrovnať s najprísnejšími možnými opatreniami. Kompetentní sa totiž rozhodli presunúť ich do čiernej farby Covid automatu. V poslednej dobe sa tomu vyhýbali, tento krok teda predpovedá, že sa tak stane aj v iných častiach Slovenska. Zlá situácia je napríklad v Košiciach či Banskej Bystrici a ich okolí.

Čo to znamená? Slováci opäť budú musieť nosiť respirátory aj vonku, nie len v interiéri. Hromadných podujatí sa budú môcť zúčastniť len 100 ľudí, aj to len plne zaočkovaní. Zakázané budú svadby, kary, oslavy či večierky. Mimoriadne obmedzenia budú platiť aj počas omší. Zatvoria sa fitness centrá, športovať budú môcť len zaočkovaní športovci (neplatí pre profesionálne súťaže).

Nezaočkovaní sa dokonca nedostanú ani do všetkých obchodov (len esenciálne služby). Reštaurácie, bary či kaviarne budú zatvorené (aj terasy), obslúžia vás len cez okienko. Zatvorené ostanú aj všetky ubytovacie zariadenia. V taxíku sa odvezú maximálne dvaja zákazníci.

Kartička Sereny Williamsovej sa predala za rekordnú sumu, zaradili ju do elitnej kategórie GOAT

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Nováčikovskú kartu americkej tenistky Sereny Williamsovej s podpisom z ro...

Mimoriadne sa sprísni sloboda pohybu. Doma až na určité výnimky musia ľudia ostať doma. Obmedzený pohyb s výnimkami bude totiž trvať od 5 hodiny ráno do 1:00 v noci. Platiť by mal aj zákaz cestovania medzi okresmi, ktoré sa tak zavrú. Podľa Covid automatu bude obmedzený aj neesenciálny pohyb. Na to všetko je nevyhnutné vyhlásenie núdzového stavu. Minister zdravotníctva Lengvarský sa vyjadril. že jeho vyhlásenie nebude viac politickou témou a ak bude potrebný, tak ho zavedie.

Daj vedieť svojím priateľom

5 komentárov na “Sprísnenie opatrení! Zatvorené hotely a reštaurácie pre všetkých, nezaočkovaní sa do mnohých obchodov nedostanú

 • Stano píše:

  Všetci, čo tu píšete nezmysli okolo pandémie by ste sa mali dat vyšetriť na PSYCHIATRII.! Ani jeden nie ste odborník v zdravotníctve, tak sa môžete akurát vyjadrovať k tomu co viete. Vidieť, že vaše IQ je niekde pod chodidlami…. HANBA VÁM
  Zabudate, že vy samy ste si strojcami toho, čo sa tu deje.!!!!!!! Ste TUPCI!!!!!
  HANBA a SPODINA .!!!!!!!

 • Bohuš Hospodársky píše:

  Ako môže politik rozkazovať tomu kto jemu je nadriadený. Politik je sluha občanovi.

 • Martin píše:

  Bude to trvať dovtedy dokedy ľudia nepovstanú v takom počte aby zvrhli túto zapredanú vládu ale všetci aj tak radšej sedia doma a frflú tam kde im to nepomôže.

 • Jarka píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Kto myslí na čašníkov a čašníčky oni nemajú právo chodiť do práce keď sa to zavrie kto im nahradí mzdu s čoho budú platiť oni účty a stravu, bývanie, máme tiež deti ktoré potrebujeme živiť a obliekať toto čo sa robí tu nieje nikde nie som za očkovaná a ani nechcem sa dať a ešte budú obmedzovať aj s obchodmi tak to už je sila treba sa postaviť a urobiť takú vzburu ako v zahraničí dôjsť tam a všetkých odtiaľ po vyhadzovať a na kopať ich do riti oni sa nemusia pri ich výplatach živorit a na obyčajných ľudí srať čo koľko ľudí dôjde o prijem s čoho budú splácať úver, hypotéky, šeky kde sme sa to dopracovali

 • Alena Klučovska píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Totálny nezmysel,to máme pomriet a je to jedno,či na Covid alebo od hladu? Veď robia s nami ako im to vyhovuje,sme ako zvieratá v klietke.Dokedy ešte?

 • Dom píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Ale to už je nabúranie ľudských práv a diskriminácia dlhodobo chorých… A väčšina Slovákov to i tak ma len silu v komentovaní ale tak naozaj nič ďalej sa s tým nezrobí i všetko pánom politikom prejde … Ak prejde zákaz vstupu do niektorých obchodov pre nezaočkovaných to neskôr to urobia aj s zamestnancami a bude ešte viacej nezamestnaných… Dlhodobo chorý zo zákazom očkovanie od lekárov sa musia dať zaočkovať proti covidu na riziko smrti, pretože cez históriu v karte majú veľké riziko po prijatí očkovania sa majú dobrovoľne podstúpiť testu umrem alebo budem žiť…. páni politici zabúdajú o niektorých skupinách ľudí… nie hovorím o tých ktorý odmietajú ale o tých ktorý chceli a nesmú prijať vakcínu, majú vážnu chorobu na ktorú sa už liečia… Alebo sú závislí od jedného príjmu to zákažu aj pracovať nezaočkovaným čo s tou skupinou ľudí…aj ten jeden príjem na domácnosť 2-3 ľudí zostanú bez peňazí bez jedla. Jeden príklad s tisíce podobných rodín u nás.? moja babka aj môj ujo majú zákaz prijať očkovanie.. a len môj ujo udržuje dom účty aj nákupy bo mojej babke nevystačí s dôchodku na jedlo len na malú časť účtov a lieky ju veľa stoja, on ani ona nemôžu prijať očkovanie keď chceli to teraz čo? bývajúcich na dedine kde nemá čosi také ako objednanie online… Alebo čosi také Zanedlho zostanú bez možnosti nákupov, práce alebo návštevy lekára len preto že pani politici si tak prajú a tak nastavujú legislatívu… to je nedomyslené celé.. a polovica Slovákov, ktorý to teraz komentovali to konkrétne tym venujem túto vetu…zaujíma vás len vstup do barov a reštaurácií .. komplexné myslenie, následky rôzneho typu tohto štátneho rozhodnutia to už je zrejmé vyššia liga myslenia.. alebo niečo o čom sa nechcete pomyslieť ani hovoriť nahlas zo strachu možno… aaaa
  Banánová republika.. a páni politici zamyslite sa čo robíte keď sa tak ohradzujete zlepšeným kvality života na Slovensku začnite brať všetky aspekty do úvahy predtým ako vypustíte nedokončené alebo nedokonca premyslené legislatívy.
  Sprísňujte opatrenia politici v poriadku ale premyslite ich s každej strany predtým ako vypustíte čokoľvek von..

 • Zuzana píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Tento článok je znôžkou neprávd a poloprávd, autor vysvetľuje opatrenia ale vôbec si neskontroloval čo vlastne platí. Vo všeobecnosti by som si však informácie z tohto článku vôbec nebrala za svoje a hľadala oficálny a hodnoverný zdroj. Upozorním však aspoň na najhrubšie chyby, :
  – aj v čiernej farbe stačia vonku rúška. respirátor je pre interiér
  – sloboda pohybu je obmedzená až na základe vyhlásenia núdzového stavu, nie vyhlášok ÚVZ SR. Ten ale vláda nevyhlásila.

  Naozaj zlá práca a pri deklarovanom dosahu 40-tisíc ľudí je tento článok vrcholne nezodpovedným počinom.

 • Iveta píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Ty si tam aké gramatické chyby našiel?

 • Dano píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  To kto písal ten článok? Véd tam je toľko gramatických nezmyslov.. on si to po sebe ani len raz neprečítal a rovno to zavesil na net. Veľmi slabé

 • Ľuboš píše:

  Dokedy sa Slováci nechajú týrať s psychicky narušeníma individuámi?

 • Denisa píše:

  Diskriminace.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*