Strana Hlas-SD vyzýva Ódorovu vládu, aby zastavila systematickú ekonomickú likvidáciu samospráv

15. septembra 2023

15.9.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva úradnícku vládu Ľudovíta Ódora k tomu, aby zastavila systematickú ekonomickú likvidáciu samospráv.

Pomoc Fast Care 2

Podľa strany pokračuje úradnícka vláda v stopách vlád Igora Matoviča (OĽaNO a priatelia) a Eduarda Hegera (Demokrati). Tie podľa Hlasu-SD vnímali samosprávy ako nepriateľov.

„Podľa našich informácií samosprávam nebude vyplatená energetická pomoc známa ako Fast Care 2 a ani s určitosťou sa nedá potvrdiť, že mestám a obciam bude do konca roka doručená prvá finančná pomoc známa ako Fast Care 1,“ uviedol expert strany pre samosprávy Michal Kaliňák.

Ubližovanie mestám a obciam

Zároveň je toho názoru, že Matovič, Heger a Ódor systematicky ubližovali mestám a obciam, presúvali na nich povinnosti bez peňazí, robili si z nich sponzorov svojich sociálnych experimentov a tým ich posúvali k ekonomickej priepasti.

„Keď bol ministrom vnútra Roman Mikulec (OĽaNO a priatelia) bez diskusie pripravili materiál na zrušenie 33 okresov a štyroch krajov. Teraz rezortu vnútra šéfuje premiér Ódor a namiesto pomoci samosprávam si s kolegami píše reformu sledujúcu zlučovanie obcí,“ informoval Kaliňák.

Viac k témam: energetická pomoc, Samosprávy, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Strana Hlas-SD vyzýva Ódorovu vládu, aby zastavila systematickú ekonomickú likvidáciu samospráv © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*