Súčasťou zokruhovania cyklotrás okolo národného parku je aj spojenie Muránskej Huty a Muránskej Zdychavy

11. novembra 2023

11.11.2023 (SITA.sk) – Nová cyklotrasa vznikne v Revúckom okrese medzi obcami Muránska Huta a Muránska Zdychava. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Muránska Huta Marian Szentandrássi, financovanie vo výške takmer 114-tisíc eur majú zabezpečené z Plánu obnovy a odolnosti v rámci projektov pre ich časť Národného parku (NP) Muránska planina.

Nevyužívaná lesná cesta

Cyklotrasa bude súčasťou zokruhovania cyklotrás okolo národného parku tak, aby sa dalo dostať na Prednú horu, na Muráň a podobne.

„Ide o prístup k NP Muránska planina od Revúcej na bicykli. Úsek z našej obce smerom na Muránsku Zdychavu pôjde po rekonštrukcii po nepoužívanej lesnej ceste popri Hutianskom potoku,“ popísal starosta.

Pokračuje tým, že aktuálne obstarávajú projektovú dokumentáciu a na jar budúceho roka by chceli zrealizovať samotné práce na cyklotrase.

Podporili pätnásť projektov

Ministerstvo životného prostredia z Plánu obnovy a odolnosti v rámci výzvy pre žiadateľov rozvojových projektov transformácie regiónu Národného parku Muránska planina podporilo celkovo pätnásť projektov, medzi ktoré rozdelilo viac ako 8,5 milióna eur.

Cyklotrasa z Muránskej Huty je súčasťou projektu „Vytvorenie cyklotrasy ako vstupnej brány do NP Muránska planina a turistického informačného centra v historickej budove Klinčiarne v obci Muránska Huta“.

Viac k témam: Národný park, Plán obnovy a odolnosti SR
Zdroj: SITA.sk – Súčasťou zokruhovania cyklotrás okolo národného parku je aj spojenie Muránskej Huty a Muránskej Zdychavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*