Sudkyňa Géciová sa odvolala proti najprísnejšiemu disciplinárnemu opatreniu

12. januára 2023

12.1.2023 (Webnoviny.sk) – Košická sudkyňa Monika Géciová sa odvolala proti najprísnejšiemu disciplinárnemu opatreniu, ktorým bola odvolaná z funkcie. Odvolaná bola disciplinárnym senátom Najvyššieho správneho súdu SR minulý rok v októbri.

Dôvodom disciplinárneho opatrenia bolo, že sudkyňa Krajského súdu v Košiciach v pracovnom čase vykonávala svoju funkciu pod vplyvom alkoholu. Tým sa dopustila disciplinárneho previnenia nezlučiteľného s funkciou sudcu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Najvyššieho správneho súdu SR Michal Hajtol.

Disciplinárny súdny poriadok umožňuje disciplinárne obvinenému sudcovi odvolať sa voči disciplinárnemu rozhodnutiu, ak toto disciplinárne rozhodnutie spočíva v odvolaní z funkcie. Odvolanie musí byť podané do 15 dní od jeho doručenia.

Keďže Géciová tento opravný prostriedok využila, bude o ňom rozhodovať disciplinárny odvolací senát č. 41. Predsedníčkou senátu bude Katarína Benczová, zasadnú v ňom sudcovia Jana Martinčeková, Juraj Vališ, Zuzana Šabová a Katarína Cangárová.

Viac k témam: Justícia, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudkyňa Géciová sa odvolala proti najprísnejšiemu disciplinárnemu opatreniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*