Sulík: Ak Sme rodina hlasuje proti kľúčovým reformám, tak v koalícii nemá čo robiť

15. decembra 2021

15.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ak hnutie Sme rodina Borisa Kollára hlasuje proti kľúčovým reformám, tak v koalícii nemá čo robiť. V stredajšej diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedal minister hospodárstva a líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. „Na jeho mieste by som v koalícii nebol,“ dodal Sulík.

Ďalej uviedol, že reforma zdravotníctva prešla len a len vďaka SaS. „Jednak sme za ňu hlasovali na vláde, ale aj v parlamente. Keby nebolo SaS-ky, osobitne Jany Bitto Cigánikovej, tak tá reforma neprejde,“ povedal.

Podľa šéfa liberálov si predseda parlamentu a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár robil pri reforme zdravotníctva kampaň proti koalícii. „Mňa len prekvapuje, že toto Igorovi Matovičovi (OĽaNO) nevadí. Teraz ide o pieskovú česť, keď sme my boli proti niečomu, tak nám vyčítal, že sa hrajeme s percentíčkami,“ podotkol Sulík.

Sulík nemá najmenšiu obavu, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) urobí všetko preto, aby reforma v praxi dobre fungovala. „Bude sa rozhodovať na základe odborných podkladov,“ konštatoval Sulík.

Viac k témam: Minister hospodárstva SR, Predseda hnutia Sme rodina, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), reforma nemocníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík: Ak Sme rodina hlasuje proti kľúčovým reformám, tak v koalícii nemá čo robiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*