Švédske pohrebníctva chcú rakvy s obeťami COVID-19 značiť, tri kvapky majú zabrániť v otvorení truhly

30. marca 2020

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Pohrebníctva vo Švédsku sa dohodli, že rakvy s obeťami ochorenia COVID-19 by mali byť označené špeciálnym symbolom, aby ich neotvárali. Panujú medzi nimi obavy, že takýto zosnulý môže byť stále nákazlivý. Oznámilo to združenie švédskych pohrebných ústavov, ktoré združuje zhruba 400 takýchto schválených súkromných zariadení po celej krajine.

Viac o téme: Koronavírus

Vedúci združenia Ulf Lerneus pre denník Aftonbladet uviedol, že medzi jeho členmi panoval zmätok po tom, čo švédsky úrad verejného zdravotníctva začiatkom mesiaca oznámil, že zosnulé obete nového koronavírusu by už nemali byť vo vreciach na mŕtvoly.

„Nikto nemôže povedať, že tu nie je riziko nákazy,“ vyjadril sa Lerneus. Rakvy so symbolom troch kvapiek „by sa nemali otvárať“ pri preprave z márnice, povedal.

Švédsko hlási zhruba 3 700 prípadov nákazy, pričom 225 z nich sú pacienti dostávajúci intenzívnu starostlivosť. Podľa oficiálnych dát na COVID-19 zomrelo 110 ľudí.

Majitelia fitnescentier dopravu na D1 len spomalili, Matovič ich pozval na stretnutie a kritizuje Kotleby (foto)

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - aktualizované 25. mája 11:11Predseda vlády Igor Matovič...

Viac k témam: Koronavírus, mŕtvi ľudia, pohrebníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédske pohrebníctva chcú rakvy s obeťami COVID-19 značiť, tri kvapky majú zabrániť v otvorení truhly © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*