Témou predvolebnej kampane v Španielsku sa stali aj masové hroby z éry generála Franca

18. apríla 2019

PATERNA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Španieli sú rozdelení v otázke, či exhumovať a umožniť normálne pochovať desaťtisíce ľudí, ktorých popravili sily generála Francisca Franca počas občianskej vojny v rokoch 1936 až 1939.

Malému počtu potomkov obetí už prisľúbili poskytnúť oblastný príspevok na testy DNA, ktoré majú potvrdiť, že ich predkov pochovali v masovom hrobe na cintoríne Paterna vo Valencii.

Avšak kampaň pred španielskymi parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia 28. apríla, ukázala rozdielne názory pravice a ľavice a niektorí Španieli sa preto obávajú, že prídu o možnosť získať pozostatky svojich blízkych.

Krajne pravicová strana Vox chce napríklad zabrániť úsiliam o exhumáciu a identifikáciu Francových obetí. Experti odhadujú, že v 2 500 masových hroboch v Španielku sa stále ukrýva približne 114-tisíc tiel.

Americký federálny súd sa bude zaoberať zákonom štátu Alabama zakazujúcim potraty

MONTGOMERY 24. mája (WebNoviny.sk) - Neziskové organizácie požiadali v piatok americký federálny súd, aby zablokoval nový zákon štátu Alabama, ktorý takmer úplne zakazuje...

Viac k témam: masový hrob, parlamentné voľby v Španielsku, strana Vox
Zdroj: Webnoviny.sk – Témou predvolebnej kampane v Španielsku sa stali aj masové hroby z éry generála Franca © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*