Video: Sudánska armáda zatkla bratov zvrhnutého prezidenta al-Bašíra

18. apríla 2019

CHARTÚM 18. apríla (WebNoviny.sk) – Sudánska prechodná vojenská rada oznámila, že pre korupciu nechala zatknúť dvoch bratov zvrhnutého prezidenta Umara al-Bašíra.

Informuje o tom oficiálna tlačová agentúra SUNA, ktorá citovala hovorcu rady. Ako vo štvrtok uviedol, Abdulláha a Abbása al-Bašírovcov zatkli v rámci akcie zameranej na predstaviteľov bývalej vlády.

Armáda zvrhla al-Bašíra minulý týždeň po štyroch mesiacoch protestov proti jeho 30-ročnej vláde, ktorú sprevádzali ozbrojené konflikty, občianska vojna a korupcia.

Al-Bašír okrem toho čelí na Medzinárodnom trestnom súde (ICC) obvineniam z genocídy a vojnových zločinov v západosudánskom regióne Dárfúr. Vojenská rada, ktorá v krajine prevzala moc, informovala, že niekdajšieho prezidenta v utorok previezli do väzenia v hlavnom meste Chartúm.

V kauze smrti Henryho v Bratislave podá prokuratúra odvolanie, pre Juraja chce vyšší trest

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) - V kauze smrti filipínskeho občana Henryho Acordu sa prokuratúra nakoniec odvolá proti šesťročnému trestu pre obžalovaného Juraja H. I...

Viac k témam: armáda, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sudánska armáda zatkla bratov zvrhnutého prezidenta al-Bašíra © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*