Trestnoprávne kolégium najvyššieho súdu posilní sudca Klemanič, rozhodla súdna rada

25. November 2021

25.11.2021 (Webnoviny.sk) – Trestnoprávne kolégium Najvyššieho súdu SR (NS SR) posilní od 15. decembra sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Emil Klemanič. Rozhodla o tom vo štvrtok Súdna rada SR.

Klemanič na ŠTS predsedal senátu, ktorý odsúdil napríklad podnikateľa Mariana Kočnera a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska v kauze miliónových televíznych zmeniek. Klemanič predsedal aj separátnemu procesu proti Štefanovi A., ktorý sa týkal rovnakej kauzy.

Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta ešte koncom septembra upozornil na neúplnú obsadenosť dvoch z piatich trestných senátov NS SR. Táto situácia podľa neho nie je ideálna a vytvára na sudcov neprimeraný pracovný nápor.

Viac k témam: Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Trestnoprávne kolégium najvyššieho súdu posilní sudca Klemanič, rozhodla súdna rada © SITA Všetky práva vyhradené.

Piata rotácia slovenských vojakov v Lotyšsku skončila, nahradili ich delostrelci s húfnicami Zuzana 2

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Odovzdaním operačných úloh sa ukončilo pôsobenie v poradí piatej rotácie slovenských vojakov v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku. Tých ...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*