Ukrajinci zadržali zatúlaného cyklistu z Francúzska, vrátili ho na Slovensko

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti zadržali cyklistu z Francúzska, ktorý neoprávnene prekročil slovensko-ukrajinskú hranicu v smere zo Slovenskej republiky. Ako agentúru SITA ďalej informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, v utorok 17. septembra večer ho zaznamenali kamery, ktoré monitorujú vonkajšiu hranicu s Ukrajinou.

Ukrajinská hliadka štátneho príslušníka Francúzska na bicykli zadržala na svojom území približne 200 metrov od vonkajšej hranice. V zmysle platnej readmisnej dohody medzi Ukrajinou a EÚ ho vrátili na územie SR a odovzdali policajtom Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Čierna nad Tisou,“ uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, Francúz uviedol, že po Európe cestuje na bicykli a navštevuje trojhrany okolitých štátov. Na slovensko-ukrajinskej hranici ho zradila GPS navigácia.

Neoprávneným prekročením hranice sa dopustil priestupku v zmysle zákona o pobyte cudzincov, preto mu policajti uložili blokovú pokutu 100 eur. Po vykonaní potrebných úkonov a zaplatení pokuty Francúza prepustili.

Foto: Tínedžer bez vodičáku havaroval na úteku pred políciou, na chodníku zranil dve dievčatá

19.10.2019 (Webnoviny.sk) - Nebezpečná jazda mladého vodiča v Bánovciach nad Bebravou spôsobila vážne zranenia dvom maloletým dievčatám a ľahšie jednému chlapcovi,...

Viac k témam: cyklista
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci zadržali zatúlaného cyklistu z Francúzska, vrátili ho na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*