Slováci sa budú musieť opäť poriadne často testovať. Platí to aj pre nezaočkovaných. No vláda pri pravidlách poriadne prestrelila a všetko bude inak. Chybu a teda zmiernenie opatrení predstavil minister Sulík.
Minister hospodárstva Richard Sulík dnes informoval o zmene dôležitých opatrení pre nezaočkovaných. Týkať sa to má ich možnosti pracovať v zamestnaní a nie z domu. Vláda síce nariaďuje home office, no ľudia bez vakcíny naďalej do práce môžu, firmy budú fungovať v OTP nie OP režime.
Vláda s odborníkmi pôvodne informovala o schválení opatrení, ktoré okrem iného prikazovali testovať sa pred prácou nezaočkovaných aspoň dvakrát do týždňa. Išlo ale o pochybenie. Minister Richard Sulík dodal, že tomu bude len raz týždenne. Situácia sa bude vyhodnocovať a vo februári sa opatrenia zmenia podľa situácie. Firmy však prídu o veľké peniaze pri preplácaní testov, odteraz dostanú len 4 eurá.