V tajných hroboch našli desiatky mŕtvol, jeden sa nachádzal aj pod terasou rodinného domu

16. apríla 2019

MEXIKO 16. apríla (WebNoviny.sk) – V mexickom štáte Sonora objavili tajný hrob, v ktorom sa nachádzajú ostatky približne 30 ľudí. V štáte Jalisco zas objavili pod terasou rodinného domu 15 mŕtvol.

Štátny prokurátor v Sonore vyslal v sobotu tím forenzných expertov, aby sa pripojil k dobrovoľníkom, ktorí na poli pri meste Cajeme objavili ostatky asi 27 ľudí. Skupina, ktorú tvoria najmä ženy pátrajúce po nezvestných príbuzných, v nedeľu uviedla, že našla ďalšie tri mŕtvoly.

Podobné hroby po sebe zanechávajú drogové kartely, ktoré v nich ukrývajú telá popravených členov rivalských skupín alebo obete únosov.

Prokurátori v štáte Jalisco v pondelok uviedli, že dostali anonymný tip na hrob pri meste Guadalajara. Po viac ako týždni našli telá jednej ženy a 14 mužov, ktorých zrejme pochovali pred niekoľkými týždňami.

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) - Politická strana Andreja Kisku nie je pre predsedu NR SR Andreja Danka žiadnym prekvapením."Prekvapením je len Juraj Še...

Viac k témam: drogové kartely, mŕtvola
Zdroj: Webnoviny.sk – V tajných hroboch našli desiatky mŕtvol, jeden sa nachádzal aj pod terasou rodinného domu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*