V Thajsku sa vzbúrila stovka väzňov, zo zariadenia vychádzal aj dym (video)

29. marca 2020

29.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vo väznici v provincii Buriram na severovýchode Thajska vypukla vzbura, pričom zo zariadenia vychádzal aj dym. Námestník provinčného guvernéra Pratchaya Ounpetchvarakorn potvrdil správy médií o tom, že sa vo väzení v nedeľu strieľalo, detaily však neposkytol.

Viac o téme: Koronavírus

Väzenskí dozorcovia museli na trestancov použiť silu po tom, čo ich tam viac ako stovka začala protestovať, uviedol generálny riaditeľ úradu pre výkon trestov Narat Sawettanan. Príčina incidentu je podľa jeho slov predmetom vyšetrovania.

Thajské médiá tvrdia, že päť ľudí utrpelo zranenia, úrady však túto informáciu zatiaľ nepotvrdili. Spravodajský web novín Matichon uviedol, že nepokoje súvisia s obavami zo šírenia ochorenia COVID-19 vo väzení.  Ministerstvo verejného zdravotníctva predtým informovalo, že dvaja tamojší väzni sa nakazili novým koronavírusom.

Spomínaný úrad 18. marca v súvislosti s ochorením vydal celonárodný 14-dňový zákaz návštev príbuzných vo väzeniach.

Roger Federer nemá motiváciu na tréning, hrať pred prázdnymi tribúnami by bolo obtiažne

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Už dve dekády patrí Roger Federer medzi neodmysliteľné postavy svetového tenisového diania. Tridsaťosem...

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, väzenie, väzni, vzbura väzňov
Zdroj: Webnoviny.sk – V Thajsku sa vzbúrila stovka väzňov, zo zariadenia vychádzal aj dym (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*