Veľké spájania politických strán nebolo pred vyhlásením volieb vidno, tvrdí Viskupič a obáva sa prepadnutia hlasov

10. júna 2023

10.6.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Marián Viskupič (Sloboda a Solidarita – SaS) si myslí, že sme pred vyhlásením termínu predčasných parlamentných volieb nevideli veľké spájania politických subjektov a skôr sa spájali malí s malými.

Je však toho názoru, že je dobré, že predseda parlamentu Boris Kollár ponechal stranám čas na spájanie, keďže termín volieb vyhlásil na konci lehoty. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Hlas je prirodzený partner Smeru

Viskupič neočakáva ďalšie spájanie strán, má však obavy, že prepadnú hlasy, najmä na pravej strane spektra.

Poslanec Ladislav Kamenický zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) uviedol, že prirodzeným partnerom pre Smer je strana Hlas – sociálna demokracia.

Myslí si, že by bolo dobré a prospešné pre obe strany, ak by sa ešte pred voľbami dohodli na tom, že budú prípadne tvoriť nejakú kostru budúcej vlády.

SNS je potenciálny koaličný partner

Ak by sa Slovenská národná strana (SNS) dostala do parlamentu, Kamenický uviedol, že by pre nich predstavovala potenciálneho koaličného partnera.

Smer sa však podľa neho bude usilovať o čo najsilnejší mandát, aby to boli oni, kto si bude vyberať partnerov. Dodal, že nebudú chcieť, aby v programovom vyhlásení vlády bolo vystúpenie Slovenska z Európskej únie a Severoatlantickej aliancie (NATO).

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Veľké spájania politických strán nebolo pred vyhlásením volieb vidno, tvrdí Viskupič a obáva sa prepadnutia hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*