Žena huckala priateľa SMS-kami na samovraždu, za tento čin pôjde do väzenia

11. februára 2019

TAUNTON 11. februára (WebNoviny.sk) – Američanka, ktorá prostredníctvom SMS správ podporovala svojho priateľa v tom, aby spáchal samovraždu, si odsedí 15 mesiacov vo väzení. Rozhodol o tom v pondelok Najvyšší súd amerického štátu Massachusetts.

Podporil tak skoršie rozhodnutie nižšieho súdu, ktorý 22-ročnú Michelle Carter obvinil z neúmyselného zabitia. Carterovej obhajcovia argumentovali, že žena smrť mladíka nespôsobila, Najvyšší súd však dal za pravdu obžalobe, ktorá tvrdila, že nesie na jeho smrti veľký diel viny.

Carterovej bývalý priateľ Conrad Roy si vzal život v roku 2014, obvinená mu krátko predtým okrem iného napísala SMS správu, aby sa vrátil do auta napusteného toxickými výparmi z motora, z ktorého predtým vyšiel, a samovraždu dokončil.

Viac k témam: samovražda, sms správy
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena huckala priateľa SMS-kami na samovraždu, za tento čin pôjde do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pod skupinkou 15 detí sa zlomila terasa, spadli z približne trojmetrovej výšky

17.7.2019 (Webnoviny.sk) - V južných Čechách sa v utorok večer v jednom z hotelov prelomila pod skupinkou 15 detí z Prahy drevená terasa. K udalosti došlo v Strakonickom ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*