Žlté vesty opäť protestovali, v Paríži sa zišli na letisku Charlesa de Gaulla

4. mája 2019

PARÍŽ 4. mája (WebNoviny.sk) – Vo Francúzsku sa v sobotu opäť konali protesty takzvaných žltých viest. Niekoľko desiatok ľudí sa zišlo na parížskom letisku Charlesa de Gaulla na protest proti plánovanej privatizácii.

Demonštranti sa stretli aj v iných častiach hlavného mesta, ale tiež v Nice, Marseille a Lyone. Ministerstvo vnútra uviedlo, že v Paríži sa na troch miestach zišlo spolu 2600 ľudí, pričom celkovo ich v krajine bolo 18 900.

Do ulíc poslali aj menej členov bezpečnostných zložiek ako napríklad v stredu, keď na prvomájové pochody dohliadalo 7400 policajtov.

Protestujúci ľudia vtedy ničili majetok, zapaľovali nádoby na odpadky a do policajtov hádzali kamene. Muži zákona museli použiť slzotvorný plyn či ohlušujúce granáty. Protesty hnutia žltých viest dnes pokračovali už 25. víkend.

Česi zrušia zákaz vycestovať, otvoria viaceré predajne a obchody s obuvou

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Česká republika plánuje postupne začať uvoľňovať niektoré opatrenia, ktoré doteraz zaviedla v boji proti šíreniu nového ...

Viac k témam: protest „Žltých viest“
Zdroj: Webnoviny.sk – Žlté vesty opäť protestovali, v Paríži sa zišli na letisku Charlesa de Gaulla © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*