So. máj 2nd, 2026

RÍM 4. februára (WebNoviny.sk) – Briti a Francúzi sú medzi troma lyžiarmi, ktorí neprežili pád lavíny v blízkosti lyžiarskeho strediska Courmayeur na severe Talianska. Informovali o tom talianske médiá.

Dvoch lyžiarov z Veľkej Británie a dvoch z Francúzska nahlásili ako nezvestných ich priatelia v nedeľu popoludní, keď bolo v oblasti vysoké lavínové nebezpečenstvo.

Záchranný tím následne našiel tri telá a momentálne hľadá štvrtého lyžiara. Pátraciu operáciu ale komplikuje pretrvávajúce lavínové nebezpečenstvo.

V dôsledku pádu lavín zahynulo počas uplynulého víkendu v Taliansku celkovo osem ľudí, medzi nimi viacerí Taliani a jeden belgický snowboardista.

Viac k témam: lavína, lyžiari
Zdroj: Webnoviny.sk – Lavína na severe Talianska zabila troch lyžiarov, ďalší je nezvestný © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *