Ak sa brexit zastaví, bude Veľká Británia podľa ministra Foxa čeliť politickému cunami

20. januára 2019

LONDÝN 20. januára (WebNoviny.sk) – Veľká Británia bude podľa britského ministra zahraničného obchodu Liama Foxa čeliť „politickému cunami“, ak vláda nezrealizuje rozhodnutie voličov odísť z Európskej únie.

Proces brexitu sa dostal do slepej uličky

Minister pre nedeľník Sunday Telegraph napísal, že „nezrealizovanie brexitu vytvorí obrovský rozpor medzi parlamentom a ľudom, rozkol v našom politickom systéme s netušenými následkami“.

Proces brexitu sa dostal do slepej uličky po tom, ako britský parlament minulý týždeň odmietol dohodu o podmienkach odchodu Veľkej Británie z Európskej únie z dielne premiérky Theresy Mayovej.

Možno sa odchod Británie z EÚ odloží

Časť poslancov presadzuje odloženie odchodu Británie z EÚ, kým sa politici nedokážu dohodnúť na ceste vpred. Premiérka Mayová má parlament v pondelok oboznámiť s tým, ako chce odmietnutú dohodu zmeniť. Existuje však málo náznakov toho, že plánuje radikálne zmeny.

Zástupca lídra britskej opozičnej Labouristickej strany Tom Watson v sobotu uviedol, že má povinnosť zúčastniť sa na rokovaniach s premiérkou, ak je pripravená o brexite viesť „inteligentnú konverzáciu“. Konštatoval, že jeho strana je zaviazaná zúčastniť sa na rokovaniach z úcty k demokratickému procesu.

Viac k témam: brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak sa brexit zastaví, bude Veľká Británia podľa ministra Foxa čeliť politickému cunami © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*