Aktivisti bojujúci za práva zvierat zablokovali distribučné centrá McDonald’s v Británii

22. mája 2021

22.5.2021 (Webnoviny.sk) – Aktivisti za práva zvierat blokujú štyri distribučné centrá siete reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald’s v Spojenom kráľovstve. Chcú tak prinútiť spoločnosť, aby sa zaviazala, že do roku 2025 bude ponúkať stravu len na rastlinnej báze.

Hnutie Animal Rebellion v sobotu uviedlo, že výjazdu nákladiakov zo zariadení v Hemel Hempsteade, Basingstokeu, Coventry a Heywoode bránia s pomocou nákladných áut a bambusových konštrukcií.

Na miestach chcú aktivisti zostať najmenej 24 hodín, aby spôsobili „značné narušenie“ zásobovacieho reťazca McDonald’s. Postihnúť by to podľa hnutia malo zhruba 1 300 reštaurácií.

„Mäsospracovateľský a mliekarenský priemysel ničí našu planétu: spôsobuje obrovské odlesňovanie dažďových pralesov, emituje obrovské množstvo skleníkových plynov a každý rok zabíja miliardy zvierat,“ vyjadril sa hovorca Animal Rebellion James Ozden.

Ako tiež povedal, „jediný udržateľný a realistický spôsob, ako nakŕmiť desať miliárd ľudí, je systém rastlinnej stravy. Organické možnosti z voľného chovu a ‘udržateľné’ zvieracie možnosti jednoducho nie sú dosť dobré“.

McDonald’s sa k blokáde zatiaľ nevyjadril.

Viac k témam: Animal Rebellion, práva zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivisti bojujúci za práva zvierat zablokovali distribučné centrá McDonald’s v Británii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*