Aktualizované: Vláda bude budúci týždeň hlasovať o protiinflačnom finančnom balíku Slovákom

20. mája 2022

V piatok má plénum dokončiť rokovanie k všetkým trom návrhom. Ak to bude potrebné, debatovať budú poslanci aj po 14.00 h, no hlasovať nebudú.

O protiinflačnej pomoci, zdanení mimoriadnych príjmov z ropy, ako aj o podpore starostlivosti o deti a odídencov s postihnutím budú poslanci Národnej rady (NR) SR hlasovať v utorok (24. 5.) po 11.00 h. Hlasovať sa zatiaľ bude o posunutí do druhého čítania. Informoval o tom podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽANO). Parlament o návrhoch rokuje v skrátenom legislatívnom konaní.

V piatok má plénum dokončiť rokovanie k všetkým trom návrhom. Ak to bude potrebné, debatovať budú poslanci aj po 14.00 h, no hlasovať nebudú. V utorok budú pokračovať od 9.00 h rokovaním o návrhu z dielne ministerstva pôdohospodárstva. Po utorkovom hlasovaní by mali rokovať výbory a od 14.00 h by mali debatovať o troch návrhoch, ktoré budú už v druhom čítaní.

Grendel zároveň informoval, že z programu aktuálnej schôdze vypustili návrh novely Zákonníka práce z dielne poslancov Jozefa Lukáča a Jaroslava Karahutu (obaja Sme rodina) a zaradia ich na ďalšiu riadnu schôdzu v júni.


Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*