Aktualizované: Vláda chce zvýšiť Slovákom platy o stovky Eur, kto má o koľko polepšiť na výplatnej páske?

15. júna 2022

Vláda sľubuje dohodu so zamestnancami a zvýšenie ich platov o 500 až 700 eur.

Premiér Eduard Heger informoval o tom, že spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským pripravia dohodu o zvyšovaní platov zdravotníkov. Dôvodom je ich akútny nedostatok. Minister Lengvarský ponúka lekárok 500 eur a zdravotným sestrám dokonca 700 eur mesačne navyše. S návrhom ale podľa denníka N všetci zdravotníci nesúhlasia.

Podľa Denníka N by sa mali výrazne zvýšiť najmä koeficienty, podľa ktorých sa určuje plat. Záchranári by podľa návrhu, ktorý má desať strán, v prípade pokročilej praxe dostali o 400 eur viac, pôrodné asistentky a sestry o 700 eur, lekári o 500, logopédi o 90 a farmaceuti o 60 eur.

Daj vedieť svojím priateľom

3 komentárov na “Aktualizované: Vláda chce zvýšiť Slovákom platy o stovky Eur, kto má o koľko polepšiť na výplatnej páske?

 • Martin píše:

  Nič proti zdravotníkom ani proti učiteľom ale čo taká predavacka napríklad a lidia z iných povolaní kde robia bezny ľudia. Oni si akože nezaslúžia viac peňazí? Čo sú? Menejcenný???? 🤦🏻‍♂️

 • Michal píše:

  A čo ja jakoš to ľudový liečiteľ… O koľko stúpne plat mne !!!

 • Alena Nagyová píše:

  A na opatrovateľky v socialnych zariadeniach niekto myslí? Už teraz nemá kto pracovať v tejto sfére a platy opatrovateliek sú úbohé v porovnaní ostatnýmymi štátmi EÚ.
  Súhlasím s názorom, že by sa mal zodvihnúť koeficient obtiažnosti práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*