Blaha vysvetľoval Pellegrinimu svoje kroky a uznal, že jeho gesto bolo prehnané

12. novembra 2023

12.11.2023 (SITA.sk) – Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) hovoril s podpredsedom Národnej rady (NR) SR Ľubošom Blahom (Smer-SD) o tom, že Blaha vo svojej kancelárii v parlamente zvesil zástavu Európskej únie a portrét prezidentky Zuzany Čaputovej nahradil podobizňou Che Guevaru.

Gesto pre priaznivcov Blahu

Ako uviedol v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom, Blaha mu svoje kroky vysvetlil a uznal, že toto gesto bolo prehnané.

Podpredseda parlamentu podľa Pellegriniho zrejme daný skutok vnímal ako gesto pre svojich priaznivcov. Pellegrini tiež uviedol, že koalícia nebude odvolávať svojho nominanta z postu podpredsedu NR SR. Počíta s tým, že program schôdze nebude schválený.

Podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík ocenil, že Pellegrini skritizoval Blahove činy, dúfa tiež, že to neostane len pri slovách a predseda parlamentu sa presvedčí, že Blaha zvesil zo steny Che Guevarovu podobizeň. Pellegrini na to žartovne zareagoval, že pôjde k Blahovi do kancelárie na kávu.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) 7. novembra odovzdalo podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom – návrhom na odvolanie podpredsedu NR SR Blahu.

Z funkcie ho chce odvolať za to, že „nahradil portrét prezidentky portrétom masového vraha Che Guevaru“ a tiež zvesil vlajku Európskej únie zo svojej kancelárie v Národnej rade SR. Jeho konanie považuje KDH za neprípustné.

Viac k témam: Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: SITA.sk – Blaha vysvetľoval Pellegrinimu svoje kroky a uznal, že jeho gesto bolo prehnané © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*