Bolsonaro pripúšťa zriadenie americkej vojenskej základne v Brazílii, chce čeliť ruskému vplyvu

4. januára 2019

SAO PAULO 4. januára (WebNoviny.sk) – Brazília je otvorená zriadeniu americkej vojenskej základne na jej území s cieľom čeliť ruskému vplyvu v regióne. Uviedol to nový krajne pravicový brazílsky prezident Jair Bolsonaro. Ten je fanúšikom amerického prezidenta Donalda Trumpa a ostrým kritikom venezuelského socialistického lídra Nicolása Madura.

V rozhovore pre televíznu stanicu SBT Bolsonaro vyjadril znepokojenie z náklonnosti Venezuely k Rusku. Maduro obviňuje Trumpa, že ho chce dať zlikvidovať. Bolsonaro, ktorý sa ujal funkcie v utorok, označuje Madura za „diktátora„.

V rovnakom rozhovore Bolsonaro tiež ocenil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a jeho maďarského kolegu Viktora Orbána. Obaja lídri sa zúčastnili na jeho inaugurácii v brazílskej metropole.

Bolsonaro tiež zopakoval svoje rozhodnutie presunúť brazílske veľvyslanectvo z Tel Avivu do Jeruzalema, presný dátum tohto kroku však zatiaľ neoznámil.

Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Donald Trump, Jair Bolsonaro, Nicolás Maduro, Viktor Orbán, vojenská základňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Bolsonaro pripúšťa zriadenie americkej vojenskej základne v Brazílii, chce čeliť ruskému vplyvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*