Brazíliu ochromí generálny štrajk, demonštranti protestujú proti dôchodkovej reforme

14. júna 2019

RIO DE JANEIRO 14. júna (WebNoviny.sk) – V Brazílii sa začal generálny štrajk, na ktorý zvolali tamojšie odbory na protest proti rokovaniam v Kongrese o dôchodkovej reforme.

Štrajk, ktorý je prvým svojho druhu počas vlády prezidenta Jaira Bolsonara, pravdepodobne ochromí veľké najmä mestá v krajine.

V Riu de Janeiro polícia na protestujúcich použila slzný plyn, keď sa pokúsili zablokovať hlavnú triedu Avenida Brasil. V Sao Paule zase demonštranti na diaľnici Rodovia Anhangüera zapaľovali pneumatiky. Zatiaľ však nehlásia zranených.

Vláda plánuje okrem iného zvýšiť vek odchodu do dôchodku na 65 rokov u mužov a na 62 u žien. Podľa jednej z protestujúcich, Caroliny Cacau však plán úplne skoncuje s dôchodkom. „Pracovníkov prinúti robiť až do smrti,“ cituje demonštrantku agentúra AP.

Silné búrky v Európe pripravili o život dve ženy, jedna sa utopila a druhú zavalil strom

BERLÍN 16. júna (WebNoviny.sk) - Dve obete si v sobotu vyžiadali silné búrky, ktoré postihli časť Európy.Na Ženevskom jazere sa podľa švajčiarskej spravodajskej...

Viac k témam: dôchodková reforma, generálny štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazíliu ochromí generálny štrajk, demonštranti protestujú proti dôchodkovej reforme © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*