Britský princ Filip bol prevezený naspäť do pôvodnej nemocnice, zostane tam ešte niekoľko dní

5. marca 2021

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Britský princ Filip zostane v nemocnici ešte niekoľko dní. Ako oznámil Buckinghamský palác, vojvodu z Edinburghu previezli z londýnskej Nemocnice svätého Bartolomeja naspäť do Nemocnice kráľa Eduarda VII., kde bude pokračovať v liečbe. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Najprv sa liečil na infekciu

Deväťdesiatdeväťročného manžela kráľovnej Alžbety II. hospitalizovali 16. februára po tom, ako sa necítil dobre. Najprv sa liečil pre infekciu v Nemocnici kráľa Eduarda VII., odkiaľ ho v pondelok previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja, ktorá sa špecializuje na starostlivosť o srdce.

Tam podstúpil procedúru v súvislosti so srdcovými problémami, ktoré ho trápili už dlhšie.

Neznámy dôvod hospitalizácie

Presný dôvod hospitalizácie vojvodu z Edinburghu nie je verejne známy, no nesúvisí s koronavírusom. Spolu s kráľovnou Alžbetou II. ho v januári zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Kollár má náhradu za Pčolinského, za riaditeľa SIS navrhol jej doterajšieho námestníka

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár navrhol za riaditeľa ...

Princ Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna.

Viac k témam: hospitalizácia, zdravotné problémy
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský princ Filip bol prevezený naspäť do pôvodnej nemocnice, zostane tam ešte niekoľko dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*