Česko plánuje od Izraela kúpiť systém protivzdušnej obrany, má nahradiť zastaralý sovietsky

25. septembra 2020

25.9.2020 (Webnoviny.sk) – Česká republika plánuje od izraelskej vlády kúpiť nový systém protivzdušnej obrany. Ministerstvo obrany v piatok informovalo, že chcú kúpiť systém SPYDER, ktorý by mal nahradiť zastaraný sovietsky protilietadlový systém 2K12 KUB.

Podľa ministra obrany Lubomíra Metnara je izraelský systém kľúčový pre modernizáciu českých ozbrojených síl.

Systém SPYDER, ktorý vyrába izraelská štátna firma Rafael Advanced Defense Systems, je schopný poskytnúť ochranu pred lietadlami, vrtuľníkmi, bombardérmi, riadenými strelami a inými zbraňami.

V Česku by mal brániť vojenské a civilné centrá, ako sú priemyselné centrá, jadrové elektrárne, letiská a ďalšie dôležité zariadenia.

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant vo výške 30 000 eur, ktorý môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Do výzvy sa zapojilo už niekoľko záujemcov o grant najmä z oblasti vzdelávania a športu detí. No Finish Line 2020 sa uskutoční v onlin...

Česká armáda analyzovala deväť systémov od siedmich výrobcov. Rezort obrany očakáva, že zmluvu v hodnote zhruba 10 miliárd českých korún podpíšu začiatkom roka 2021. Dodanie systému by malo nasledovať o dva roky neskôr.

Viac k témam: systém protivzdušnej obrany SPYDER
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko plánuje od Izraela kúpiť systém protivzdušnej obrany, má nahradiť zastaralý sovietsky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*