Člen Horskej záchrannej služby prežil tristometrový pád do Kráľovského žľabu v Tatrách

19. januára 2020

19.1.2020 (Webnoviny.sk) – Horolezec prežil približne 300-metrový pád, poranil si pritom iba nohy. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej stránke, v poobedňajších hodinách počas zostupu hrebeňom Slavkovského štítu spadol 41-ročný horolezec a príslušník HZS smerom do Kráľovského žľabu.

Po približne 300 metroch sa mu podarilo pád zastaviť, no utrpel pri ňom vážne poranenia dolných končatín. O pomoc požiadal jeho kolega, ktorý sa tam s ním spolu s ďalšou horolezkyňou nachádzal.

Následne zostúpili za ním do žľabu, poskytli mu prvú pomoc a pripravili na letecký transport. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Air Transport Europe Zuzana Hopjaková, zraneného horolezca následne vrtuľník transportoval v stabilizovanom stave do nemocnice v Poprade.

Viac k témam: horolezec
Zdroj: Webnoviny.sk – Člen Horskej záchrannej služby prežil tristometrový pád do Kráľovského žľabu v Tatrách © SITA Všetky práva vyhradené.

Tri zápasy Serie A boli odložené, dôvodom sú obavy zo šírenia koronavírusu

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Koronavírus opäť zasiahol aj do športového diania. Taliansky premiér Giuseppe Conte na sobotňajšej tla...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*