Do Kysuckého Nového Mesta bolo vyslaných viac ako 30 hasičov, likvidovali požiar v areáli bývalého družstva

26. marca 2024

26.3.2024 (SITA.sk) –

  • aktualizované 26. marca, 15:51

Niekoľko desiatok hasičov aktuálne zasahuje pri požiari priemyselného podniku v areáli bývalého družstva v Kysuckom Novom Meste. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Požiar vypukol v popoludňajších hodinách, podľa svedkov horí budova chemickej fabriky. Na mieste zasahuje takmer 30 profesionálnych hasičov s desiatimi kusmi techniky.

Krátko pred 14:50 sa podarilo hasičom požiar výrobných liniek vo výrobnej hale lokalizovať. Agentúre SITA to potvrdila krajská hovorkyňa hasičov Mária Pohanková Zahatlanová.

Doplnila, že na miesto udalosti bolo postupne vyslaných 37 hasičov z Kysuckého Nového Mesta, Čadce, Turzovky, Bytče, Žiliny, a tiež príslušníci Záchrannej hasičskej brigády v Žiline a jednotka zo žilinskej Strednej odbornej školy Požiarnej ochrany Ministerstva vnútra. Pri likvidácii požiaru pomáhajú aj dobrovoľní hasiči z Horného Vadičova a Kysuckého Lieskovca.

Viac k témam: Hasiči, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Do Kysuckého Nového Mesta bolo vyslaných viac ako 30 hasičov, likvidovali požiar v areáli bývalého družstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*