Dobré správy pre pivných „fajnšmekrov“ – najviac slovenských remeselných pív a nápojov nájdete práve teraz v Kauflande

24. apríla 2023

24.4.2023 (SITA.sk) – Od pondelka 24. apríla 2023 sa zákazníci môžu tešiť na najširšiu ponuku remeselných špeciálov spomedzi reťazcov, ktorá ich čaká vo všetkých 75 predajniach po celom Slovensku. Tohtoročnou novinkou je rozšírenie sortimentu o populárne cidre a nealkoholické remeselné limonády.

Remeselné pivá Slovákom chutia

Šikovných pivovarníkov na našom trhu nestále pribúda, no dostať sa k ich pivným špeciálom nie je vôbec jednoduché. V klasickom obchode väčšina z nich nie je dostupná, na návštevu regionálnych pivovarov zase neostáva dostatok času.

Aby si remeselný craft z Lučenca, Trnavy, Liptovského Mikuláša či Popradu mohli vychutnať úplne všetci, a to kedykoľvek a kdekoľvek sa im zažiada, Kaufland spolu s 26 menšími i väčšími pivovarníkmi opäť prináša špeciálne označenú vitrínu. Do spolupráce sa tento rok zapojili aj 3 výrobcovia slovenských remeselných nápojov, medzi ktoré patria nealkoholické sýtené nápoje v bio kvalite s obsahom ovocných štiav, energetické drinky s kofeínom a tiež cidre.

„Sme radi, že aj touto cestou môžeme podporiť domácich výrobcov a zároveň potešiť našich zákazníkov širokou ponukou remeselných nápojov,“ hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovensko.

Reťazec s remeselnými pivovarmi spolupracuje už do roku 2021. Aby im situáciu čo najviac uľahčil, podmienky spolupráce sú s každým dodávateľom nastavené individuálne, a to s ohľadom na ich veľkosť či lokalitu, v ktorej pôsobia. Z tohto dôvodu sa môže stať, že niektoré značky budú dostupné iba vo vybraných predajniach.

Až 100 špeciálov pod jednou strechou

Remeselné pivá zaujali svojou horkosťou a špeciálnymi príchuťami, ako aj individuálnym prístupom skúsených sládkov. Dôkazom, že pivné špeciály Slovákom skutočne chutia, je vyše 115 000 litrov piva, predaných počas minuloročnej pivnej akcie v Kauflande.

„Naším cieľom je vyrábať pivo na prírodnej báze tak, aby sa v ňom zachovali všetky prospešné látky,“ vysvetľuje Juraj Knapec, výrobca piva Vŕšky a dodáva: „So spoločnosťou Kaufland sme nadviazali spoluprácu medzi prvými s cieľom ponúknuť kvalitné remeselné pivo z nášho regiónu. Dôležitá je pre nás spätná väzba od spotrebiteľov, a tá je po celý čas mimoriadne pozitívna.“

Tohtoročné novinky od slovenských výrobcov

Veľkej obľube sa v súčasnosti tešia aj sýtené remeselné limonády v bio kvalite s obsahom ovocných štiav či energetické nápoje s kofeínom, ktoré v sebe spájajú klasické chute s modernými postupmi výroby. Spolu s osviežujúcimi cidrami rozšírili aktuálny pivný sortiment v Kauflande.

„Keď sme sa rozhodli priniesť cider na náš trh, nečakali sme, že bude mať taký veľký úspech. Hoci sa bežne spoluprácam s obchodnými reťazcami vyhýbame, výnimkou je Kaufland, ktorý nám vďaka špeciálnym podmienkam umožnil osloviť novú skupinu zákazníkov, z čoho máme veľkú radosť,“ hovorí Gabriel Oprendek, Opre‘ Cidery s.r.o.

Nepremeškajte príležitosť objaviť vaše obľúbené remeselné pivá i nápoje v rámci bežného nákupu v celej predajnej sieti Kaufland už dnes – zároveň tak podporíte slovenských výrobcov.

Informačný servis

Viac k témam: Pivo, PR, Remeselné pivo
Zdroj: SITA.sk – Dobré správy pre pivných „fajnšmekrov“ – najviac slovenských remeselných pív a nápojov nájdete práve teraz v Kauflande © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*