Dôchodca údajne podvodom získal podpisy od poslancov, o kandidatúre na prezidenta rozhodne Danko

30. januára 2019

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Dôchodca Ján Molnár sa môže stať prezidentským kandidátom. Ako informoval RTVS v Správach o 19:00, podarilo sa mu získať podpisy od 15 poslancov, tí však tvrdia, že podvodom.

O jeho kandidatúre má rozhodnúť predseda parlamentu Andrej Danko. Ako informoval hovorca Kancelárie Národnej rady SR Tomáš Kostelník, predseda parlamentu sa ešte vo veci kandidatúry Jána Molnára za prezidenta SR stretne s viacerými poslancami.

Urobí tak na základe ich žiadosti. Na stretnutí by mu mali objasniť závažné fakty o nadobudnutí ich podpisov,“ uviedol hovorca.

RTVS tiež uviedol, že dôchodca sa do parlamentu dostal vlani počas dní otvorených dverí. Poslancov vtedy údajne požiadal, aby sa mu podpísali na občiansku petíciu na prezidentskú kandidatúru. Minulý týždeň však priniesol do podateľne NR SR tlačivo určené pre kandidátov s podporou poslancov. Medzi podpísanými poslancami je väčšina z Ľudovej strany Naše Slovensko, ale aj z hnutia SME RODINA, OĽaNO, strany SMER ako aj niekoľkí nezaradení poslanci.

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodca údajne podvodom získal podpisy od poslancov, o kandidatúre na prezidenta rozhodne Danko © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*