Donovaly sú neprejazdné pre dlhé vozidlá a na niektorých úsekoch sú nutné snehové reťaze

5. januára 2019

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Cesty pokrýva čerstvý sneh

Na úsekoch diaľnice D1 Červeník – Ilava, Dubná Skala – Turany, Ivachnová – Važec, D3 Svrčinovec – Skalité a úsekoch rýchlostných ciest R1 Nitra – Tekovské Nemce, R2 obchvat Bánovce nad Bebravou, R3 obchvat Horná Štubňa, Sedliacka Dubová – Široká, Trstená – Tvrdošín a R4 obchvat Svidník je na vozovke čerstvý až utlačený sneh 1-2 cm, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky 1-5 cm. Na cestách III. triedy v obvode Námestovo je na vozovke utlačený sneh hrúbky 5-10 cm. Miestami zľadovatený sneh hrúbky 1 cm sa vyskytuje na vozovke cesty II/531 v okrese Revúca a na cestách III. tried v obvode Hnúšťa.

Horský priechod Donovaly je uzatvorený

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky 1 – 3 cm, na HP Makov, Huty a Herlianske Sedlo do 4-5 cm. HP Chorepa, Ďurďošík, Dargov, Soroška, Branisko a Klenov majú povrch vozoviek suchý až mokrý.

Horský priechod Donovaly je z dôvodu hustého sneženia uzatvorený pre nákladnú dopravu nad 10 m dĺžky. Pre silné sneženie je znížená dohľadnosť do 100 m v lokalitách Malacky, Závod, Lozorno, Žarnovica, Voznica, Skalité, Svrčinovec, Turany a Vrútky.

Snehové jazyky a záveje sa vytvárajú na cestách I/18 Východná – Važec, II/584 Liptovská Sielnica – Liptovský Trnovec, III/2347 Huty – Veľké Borové, lll/2355 Bobrovník, III/2337 Závažná Poruba a III/2321 Bobrovec-Škorupovo a na cestách v okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa.

Nutné snehové reťaze

Pre silné sneženie a vietor je uzatvorená cesta III/3061 Štrba – Šuňava. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú nutné snehové reťaze pre všetku dopravu. Na ceste II/558 Stakčín – Ulič sú nutné snehové reťaze pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky. Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774).

HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t. Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Zdroj: Webnoviny.sk – Donovaly sú neprejazdné pre dlhé vozidlá a na niektorých úsekoch sú nutné snehové reťaze © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*