Foto: Colníci pri prehliadke našli stovky kartónov neoznačených cigariet a hotovosť

11. februára 2019

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Spolu 468 kartónov cigariet neoznačených kolkom našli v pondelok colníci počas troch domových prehliadok v obci Blatné Remety (okres Michalovce). Príslušníci kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v 468 kartónoch spolu 93 706 kusov cigariet. Našli tiež hotovosť 84 600 eur.

Ako agentúru SITA informovala Drahomíra Adamčíková z komunikačného oddelenia Finančného riaditeľstva SR, celkový únik za spomínané množstvo cigariet predstavuje 13 656,25 eur.

„V uvedenom prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Vyšetrovateľ KÚFS vykonal potrebné úkony, začal trestné stíhanie a zadržal dve podozrivé osoby,“ informovala ďalej Adamčíková. Dodala, že v prípade dokázania viny im hrozí väzenie na jeden až päť rokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Colníci našli tisícky neoznačených cigariet a hotovosť

Zatkli peruánskeho exprezidenta Toleda, čelí obvineniam z prijatia miliónových úplatkov

17.7.2019 (Webnoviny.sk) - V Spojených štátoch zatkli bývalého peruánskeho prezidenta Alejandra Toleda. Stalo sa tak na základe zatykača vydaného v marci, informovali v u...

Viac k témam: cigarety, colníci, domová prehliadka, peniaze
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Colníci pri prehliadke našli stovky kartónov neoznačených cigariet a hotovosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*