Foto: Colníci zaistili tisíce falzifikátov značkových parfumov, spodnej bielizne aj cigarety

28. januára 2019

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Bratislavskí colníci zachytili tisíce falzifikátov parfumov, spodnej bielizne a cigariet. Škodu, ktorá by vznikla uvedením tohto tovaru na trh, vyčíslili na viac ako 250 000 eur.

Tona voňaviek

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková, 3 660 napodobnenín značkových parfumov zadržali colníci na hraničnom priechode Rusovce.

Pri kontrole dodávky s poľským evidenčným číslom vodič nevedel uviesť, aký tovar preváža a viac informácií im nedal ani predložený prepravný doklad.

V dodávke našli tri palety škatúľ s fejkami vôní svetových značiek. Vážili takmer jednu tonu. Ak by sa dostali na trh, jednotlivým výrobcom vznikla škoda 219 600 eur.

Na tom istom hraničnom priechode chytili aj dodávku s bulharskými značkami a našli v nej sedem veľkých tašiek s 2 694 pánskymi boxerkami obľúbenej módnej značky v hodnote 35 500 eur.

Kontrola odhalila rozdiely oproti originálnym výrobkom a tak tovar zaistili. V oboch prípadoch zaistených falošných výrobkov prebieha ďalšie konanie podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi.

Pomáhal aj služobný pes

Colníci si posvietili aj na známu bratislavskú burzu a pred jej začiatkom kontrolovali možnú prístupovú cestu v priestoroch vlakovej stanice. Krátko na to si všimli dvojicu s podozrivo vyzerajúcou batožinou. Pomáhal im aj služobný pes Jenny a aj vďaka nemu zaistili 4 000 cigariet bez slovenských kontrolných známok.

Na stanici našli aj opustenú batožinu s ďalšími 2 080 neoznačenými cigaretami. Na burze následne odhalili ďalšie dve osoby, ktoré mali 2 880 neoznačených cigariet.

Nevedeli preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia týchto spotrebiteľských balení cigariet. Voči osobám sa vedie správne konanie. V prípade preukázania viny im hrozí pokuta od 50 až do 50 000 eur.

Viac k témam: colníci, fejky, pašované cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Colníci zaistili tisíce falzifikátov značkových parfumov, spodnej bielizne aj cigarety © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*