Foto: Muž z Levoče sa stal rekordmanom v počte promile, jeho jazdu zastavilo až protiidúce auto

14. januára 2019

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – V uplynulom týždni policajti v Trnavskom kraji prichytili až 15 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Rekordérom je 51-ročný muž z Levoče, ktorý pri dychovej skúške nafúkal viac ako päť promile.

Škody za tisíce eur

Svojou jazdou po Trnave spôsobil škodu za viac ako päťtisíc eur. Najskôr zničil dopravné značenie a následne pokračoval v jazde v protismere, kde ho zastavil až náraz do protiidúceho auta.

„Policajti zaevidovali za posledný týždeň v Trnavskom kraji 15 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu, z toho osem vodičov si sadlo za volant s viac ako jedným promile alkoholu a dopustili sa prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V deviatich prípadoch bola pozitívna dychová skúška u vodičov nemotorových vozidiel. Najviac účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu evidovali v závere týždňa, od piatku do nedele. V samotnom okrese Trnava pri bežných kontrolách a po dopravných nehodách namerali alkohol piatim vodičom,“ uviedla pre agentúru SITA krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Vyššia sadzba

Všetkých vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu, polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. V takzvanom super rýchlom konaní ich poverený policajt obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V zmysle zákona hrozí za uvedený prečin trest odňatia slobody až na jeden rok, v prípade vodiča, ktorý mal viac ako päť promile, zákon stanovuje vyššiu sadzu až na dva roky.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Muž z Levoče sa stal rekordmanom v počte promile, jeho jazdu zastavilo až protiidúce auto © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*