Foto: Tínedžer bez vodičáku havaroval na úteku pred políciou, na chodníku zranil dve dievčatá

19. októbra 2019

19.10.2019 (Webnoviny.sk) – Nebezpečná jazda mladého vodiča v Bánovciach nad Bebravou spôsobila vážne zranenia dvom maloletým dievčatám a ľahšie jednému chlapcovi, do ktorých narazil na chodníku. Agentúru SITA o prípade informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. Mladý šofér pred nehodou jazdil po meste rýchlo, bezohľadne a snažil sa uniknúť policajtom.

Ignoroval znamenia na zastavenie

„Vodič svetelné i zvukové znamenia na zastavenie vozidla ignoroval, zrýchlil vozidlo a snažil sa pred policajtmi ujsť. Dostal však s vozidlom šmyk, narazil do zábradlia, ktoré prerazil a následne narazil do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici,“ priblížila hovorkyňa.

Policajti zistili, že pod vozidlom ostala jedna osoba. Spolu s náhodnými okoloidúcimi dievča pod ním vyslobodili a poskytli prvú pomoc.

Vodič automobilu sa nezranil. Celková škoda bola vyčíslená na asi 600 eur. Zranené dievčatá mali podľa polície 14 rokov, chlapec 16.

Pripomínanie 100. výročia Trianonu nemá byť jatrením starých rán, vyhlásil Korčok v Maďarsku

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pripomínanie 100. výročia Trianonu nemá byť jatrením starých rán, ale reflexia, poučenie a pohľad do budúcnosti na úrovni 21. storočia. Vyhlásil...

Začali trestné stíhanie

Sedemnásťročného vodiča z okresu Trenčín podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Policajti zistili, že mladý vodič je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný.

Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sa vyšetrujú.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Tínedžer bez vodičáku havaroval na úteku pred políciou, na chodníku zranil dve dievčatá © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*