Foto: Tomáš svoju maloletú dcéru za 3000 eur predal na sobáš s maloletým chlapcom

21. januára 2019

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície predložil návrh na podanie obžaloby voči trom občanom Slovenskej republiky za zločin obchodovania s ľuďmi.

Za sobáš dostal otec dievčiny 3000 eur

Ako ďalej polícia uvádza na sociálnej sieti, obvinený Tomáš odovzdal v okrese Komárno svoju maloletú dcéru v roku 2017 ďalším obvineným osobám za účelom núteného sobáša.

„Sobáš sa uskutočnil medzi maloletou dcérou a maloletým chlapcom. Za sobáš dostal otec dievčiny 3000 eur. Maloletá sa musela presťahovať do spoločnej domácnosti a žiť spoločne s maloletým,“ informuje polícia.

Obvineným hrozí väzenie na sedem až 12 rokov

Dievča podľa polície muselo v domácnosti obvinených pomáhať s upratovaním a so starostlivosťou o ďalšie maloleté deti žijúce s nimi v spoločnej domácnosti.

Zároveň nemohla túto domácnosť opustiť, keď sa chcela vrátiť domov, zbili ju. „S maloletým manželom musela pod hrozbou násilia a bitky viesť riadny manželský život,“ uvádza polícia.

Obvineným po dokázaní viny hrozí väzenie na sedem až 12 rokov. „Pre citlivosť prípadu a ochranu maloletých osôb nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie,“ dodala polícia.

Viac k témam: Národná kriminálna agentúra (NAKA)
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Tomáš svoju maloletú dcéru za 3000 eur predal na sobáš s maloletým chlapcom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*