Gašpar pôjde do rovnakej debaty ako Šutaj Eštok, ktorej účastníkom bol aj hľadaný extrémista

26. marca 2024

26.3.2024 (SITA.sk) – Poslanec a predseda branno-bezpečnostného parlamentného výboru Tibor Gašpar (Smer-SD) potvrdil, že v utorok pôjde do debaty, ktorej účastníkom bol aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) a hľadaný extrémista Daniel Bombic.

Uviedol to v utorok pre médiá po mimoriadnom zasadnutí výboru pre obranu a bezpečnosť, ktoré nebolo uznášaniaschopné pre neúčasť koaličných poslancov. Či aj tentokrát bude účastníkom debaty Bombic, nevedel povedať. Zároveň ho považuje za človeka, ktorý môže byť účelovo obvinený.

Neboli uznášaniaschopní

Mimoriadna schôdza parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť sa v utorok nekonala, poslanci neboli uznášaniaschopní.

Dôvodom zvolania schôdze výboru bolo predvolanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý vystupoval v relácii s trestne stíhaným Danielom Bombicom, známym aj ako Danny Kollár, na ktorého sú vydané tri medzinárodné zatykače.

Minister vnútra sa na výbore zúčastnil, chýbali však koaliční poslanci. Mimoriadny výbor iniciovala opozícia.

Opäť by mal prísť minister

Predseda branno-bezpečnostného výboru a poslanec Tibor Gašpar (Smer-SD) však informoval, že schôdzu výboru zvolá na budúci týždeň, pravdepodobne v stredu. Program schôdze bude podľa jeho slov obsahovať aj tento bod, a tak minister vnútra bude musieť prísť opäť.

„Tomuto bodu sa nevyhneme, bude pozvaný minister vnútra, aby odpovedal na vaše otázky. Budeme diskutovať aj o súčasnej hrozbe terorizmu na území Slovenska, respektíve o kauze Rozuzlenie,“ informoval.

Viac k témam: branno-bezpečnostný výbor, kauza Rozuzlenie, Výbor pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR
Zdroj: SITA.sk – Gašpar pôjde do rovnakej debaty ako Šutaj Eštok, ktorej účastníkom bol aj hľadaný extrémista © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*