Grécka vláda pozastavila plán na budovanie nových centier pre migrantov, najprv chcú rokovať s úradmi

17. februára 2020

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – Grécka vláda odložila vybudovanie zadržiavacích táborov pre utečencov na ostrovoch v blízkosti Turecka. Tento krok chce najprv prerokovať s miestnymi predstaviteľmi, ktorí protestujú proti budovaniu centier.

Preplnené tábory chcú nahradiť novými

Minister pre migráciu Notis Mitarakis v pondelok povedal, že núdzový plán, ktorý predstavili minulý týždeň, zatiaľ pozastavili a najprv budú rokovať s úradmi na ostrovoch Lesbos, Chios, Samos, Leros a Kos.

Vláda predtým uviedla, že súčasné preplnené tábory by chcela nahradiť novými uzavretými centrami. Ľudia na ostrovoch sa však začali búriť a vyhlásili, že nové objekty budú pre ich komunity predstavovať ďalšie bremeno.

Podmienky v táboroch sú vraj strašné

Európska únia a Turecko sa v roku 2016 dohodli, že Lesbos a ďalšie štyri spomínané ostrovy budú slúžiť ako prirodzená bariéra proti migrantom, ktorí sa snažia dostať ďalej do Európy.

Fabrika v Partizánskom vyrobila už 150 000 rúšok, garantuje dodanie kuriérovi do 24 hodín

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Šíriaci sa koronavírus donútil aj firmu Vulkan z Partizánskeho, aby sa zamerala na produkciu bavlnených ochranných rúšok. Generálny riaditeľ Joz...

Tamojšie tábory sú však preplnené a podmienky na život sú podľa Organizácie Spojených národov (OSN) „strašné“.

Viac k témam: imigrácia, imigranti, migranti, tábory pre migrantov
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécka vláda pozastavila plán na budovanie nových centier pre migrantov, najprv chcú rokovať s úradmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*