Hasiči varujú pred zvýšeným rizikom požiarov v niektorých okresoch Slovenska

14. júna 2019

BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) – Pre horúce počasie hrozí zvýšený výskyt požiarov v prírodnom prostredí.

Okresné riaditeľstvá Hasičského a záchranného zboru preto vyhlásili čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Malacky, Považská Bystrica, Žilina, Čadca, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Revúca, Zvolen, Prešov, Poprad, Kežmarok a Levoča.

V týchto okresoch sa preto zakazuje fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, používať otvorený plameň, vypaľovať porasty, spaľovať horľavé látky na lesných pozemkoch a na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiarov.

Ak niekto zákaz poruší, hrozí mu pokuta 331 eur, právnickej osobe môže hasičské okresné riaditeľstvo uložiť pokutu až 16 596 eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

INCON DESIGN – novinka na trhu plastových okien

28.5.2020 (Webnoviny.sk) - Technológie idú neustále dopredu. Platí to aj v prípade okien. Okno je neoddeliteľnou súčasťou stavby či už ide o novostavbu, rekonštru...

Viac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči varujú pred zvýšeným rizikom požiarov v niektorých okresoch Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*