Hlavný hygienik Mikas a minister Krajčí sú kvôli šíreniu koronavírusu v karanténe

7. September 2020

Minister zdravotníctva Marek Krajčí aj hlavný hygienik Ján Mikas sú v preventívnej izolácii. „Žiaľ, jeden zamestnanec z ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus,“ napísal Krajčí na sociálnej sieti Facebook s tým, že s ním strávili niekoľko hodín na konzíliu.

Ako ďalej uviedol Krajčí, všetci mali počas celého pracovného stretnutia rúška a pravidelne vetrali. „Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii,“ priblížil. Krajčí aj Mikas sa podrobia testu na ochorenie COVID-19 a šéf rezortu zdravotníctva verí, že bude negatívny, pretože dodržiavali opatrenia.

Členovia pandemickej komisie, s ktorými boli v piatok, sa podľa Krajčího nemusia obávať. „Aj keby sme sa nakazili, na druhý deň ešte nemôžeme byť infekční a  tam sme tiež mali všetci počas celého rokovania rúška,“ dodal na záver.

Novú stranu ODS – Občianski demokrati Slovenska povedie Pavel Macko, ktorý predtým kandidoval za PS/Spolu

4.12.2021 (Webnoviny.sk) - Na transformačnom kongrese vznikla v sobotu z hnutia Trebišov nahlas strana ODS – Občianski demokrati Slovenska na čele s ...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*