Horúca správa! Matovič: Lockdown a opatrenia nepomohli, zajtra sa zmení taktika zákazov a povolení

22. februára 2021

Opatrenia sú len také, ako navrhovali odborníci a vedci, nie ja. Nie je však vidieť zásadný rozdiel. V nemocniciach dosahujeme stropy v počte hospitalizovaných,“ povedal predseda vlády.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) pozval v utorok (23. 2.) na Úrad vlády (ÚV) SR vedcov a odborníkov. Chce, aby spoločne diskutovali o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň. Predseda vlády tvrdí, že počty hospitalizovaných s ochorením COVID-19 na Slovensku rastú, a to aj napriek zavedenému zákazu vychádzania či prijatiu COVID automatu.

Budem sa v utorok odborníkov pýtať, kde je ten pes zakopaný. Očakávam odpoveď, akým spôsobom máme zmeniť pravidlá, aby sme zastavili rast nových hospitalizácií,skonštatoval premiér.

Matovič tvrdí, že deväť a pol týždňa je na Slovensku vyhlásený či už mäkší, alebo tvrdší lockdown a dva týždne už platí COVID automat. Od začiatku decembra podľa neho počty hospitalizovaných s ochorením COVID-19 či s podozrením naň aj napriek tomu neustále rastú. „Nevieme to zastaviť,“ povedal premiér s tým, že vo Veľkej Británii či Portugalsku sa nárast podarilo zvrátiť.

Horúca správa! Mikas Slovákom: Núdzový stav a zákaz vychádzania musia trvať ešte dlhšie!

Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas informoval o predĺžení núdzového stavu či pandemických opatreniach a otváraní škôl. ...

Premiér tvrdí, že vypočul volania niektorých ľudí i prezidentky SR Zuzany Čaputovej a od polovice decembra neriadi pandémiu na Slovensku. Tvrdí, že posledné týždne je to len v rukách odborníkov.Opatrenia sú len také, ako navrhovali odborníci a vedci. Nie je však vidieť zásadný rozdiel. V nemocniciach dosahujeme stropy v počte hospitalizovaných, povedal predseda vlády.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Matovič: Lockdown a opatrenia nepomohli, zajtra sa zmení taktika zákazov a povolení

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*