Horúca správa! OTP režim sa skončí, nezaočkovaných čakajú ďalšie znevýhodnenia, čo prináša nový covid automat?

10. januára 2022

Vláda pripravuje nový covid automat, ktorý úplne prekope momentálne nastavené opatrenia. Veľmi dôležitou správou je, že by mal skončiť OTP režim.

Nový covid automat má otvoriť n´ákupné centrá, reštaur´´acie či fitnescentrá dokonca aj v čiernych okresoch. Povolený vstup bude len pre ľudí po prekonaní a zaočkovaných. Aktualizovaný automat má výrazne zmeniť opatrenia už od 17. januára. V čiernej farbe bude až 34 okresov. Dôležité však je, že život v nich a opatrenia budú oveľa slobodnejšie. To však neplatí pre nezaočkovaných.

Na Slovensku sa úplne zruší OTP režim. Nezaočkovaní prídu o úplne všetky výhody a nebudú môcť vstúpiť do žiadnych obchodov či využiť služby, ktoré im doterajšie opatrenia umožňovali. Nepomôže im antigénový a dokonca ani PCR test. Doma tak zostane viac ako 50 % obyvateľov (plné zaočkovanie má len 48% Slovákov), budú tak odkázaní na pomoc ostatných, ktorí budú spadať do OP režimu (očkovaní, prekonaní).

Zaočkovaný človek je taký, u ktorého neprešlo 9 mesiacov od druhej alebo tretej dávky. Tu patria aj osoby, ktorí prekonali koronavírus pred viac ako 180 dňami a majú jednú dávku alebo ho prekonali pred najviac 90 dňami. Deti od dvoch do dvanástich rokoch sa musia očkovať tiež, inak sa musia testovať.

Ak sa človek dá otestovať PCR alebo antigénovým testom a je plne zaočkovaný, bude mať ďalšie úľavy bude môcť vstúpiť ja na iné rizikovejšie miesta či podujatia. To platí napríklad o fitnescentrách v čiernych okresoch či svadby, vleky, aquaparky, pohreby, krstiny, sobáše, bazény, hromadné podujatia, reštaurácie alebo ubytovacie zariadenia. Bez testu sa tu ľudia (plne zaočkovaní) dostanú len do všetkých obchodov a nákupných centier.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*