Horúca správa! Poznáme dátum otvorenia terás, reštaurácie zavreté kvôli nezodpovednosti zákazníkov

19. apríla 2021

Slováci sa konečne dočkajú otvorenia terás. Bohužiaľ, reštaurácie, bary či kaviarne inak ostávajú zatvorené. Ľudia totiž podľa kompetentných v nich nedodržiavali opatrenia a nemali na sebe rúška mimo času, kedy pili alebo jedli.

„Skúsenosti z terénu nám ukázali, že ľudia nemali na tvári rúško takmer počas celého pobytu pri stole, nielen pri jedení a pití,“ ozrejmuje Úrad verejného zdravotníctva, prečo sa stále neuvoľnili opatrenia v gastrosektore. Terasy by sa ale mali otvoriť už o dva týždne.

„Gastroprevádzky môžu mať otvorené cez predajné okienko, nemusia byť zatvorené úplne. Otázkou sa bude zaoberať vláda a konzílium tento týždeň. Vidím priestor na otvorenie terás alebo vnútorného sedenia za určitých podmienok. Všetko bude závisieť od vyjadrení kolegov z regionálnych úradov verejného zdravotníctva. Ak by sme sa z bordovej fázy dostali do červenej, viem si predstaviť, že otázka otvorenia gastropodnikov by bola na mieste,“  hovorí hlavný hygienik Mikas.


„Úrad verejného zdravotníctva si vie predstaviť uvoľnenie v tejto oblasti, ak hovoríme napríklad o fungovaní terás, napríklad v horizonte dvoch týždňov a približne s tak nastavenými podmienkami, ako tomu bolo minulý rok. Je však potrebné, aby sa epidemiologická situácia naďalej zlepšovala a aby boli dodržiavané nastavené protiepidemické opatrenia pre fungovanie prevádzok a hromadných podujatí,“ dodala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Na galakoncerte Folklór vo fraku zaspieva Adriana Kučerová, Katka Knechtová, Filip Tůma, Miroslav Dvorský aj Kandráčovci!

22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavský hrad zažije veľkolepú hudobnú akciu! Galakoncert Folklór vo fraku ponúkne 25. júna najkrajšie slovenské ľudové piesne vo f...

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Poznáme dátum otvorenia terás, reštaurácie zavreté kvôli nezodpovednosti zákazníkov

  • Stefan Szamel píše:

    Fyzik profesor Garjaev bol za štúdium vlnovej genetiky v roku 2020 nominovaný na Nobelovu cenu, po CVTV ju však už nemohol prevziať. objavil vážne spojenie medzi možným šírením vírusu XIV a 5G a tiež ho zverejnil,ale chcel ešte viac ozrejmiť luďom ako sa šíri virus – ale odpratali ho – biliardový biznis s vakcínami nesmel zabrzdiť -preto niet sa čo čudovať – že náhle vypadol z jeho bytu na 14 poschodí a zomrel … „Garjajev sa pokúsil sprostredkovať (úspešne) niektoré informácie génom na kvantovej úrovni a všimol si, že v dôsledku týchto informácií sa gény zmenia: jedna choroba zmizne alebo sa vytvorí iná. Podstata lingvistická vlnová genetika, že informácie zasielané do génov môžu ovplyvňovať kvantové pole génov a meniť ich úložisko informácií. Svoje tvrdenia preukázal prostredníctvom niekoľkých experimentov, o ktoré sa dá postarať. Mal veľmi zaujímavý a dôležitý pohľad na vírusy: zistil, že vírusy sa môžu šíriť dvoma spôsobmi: fyzicky a vo forme poľa (vlny). Garjaev dokázal neutralizovať vírusovú infekciu neutralizáciou genetického vlnového poľa vírusu. Pozrime sa znova na to, čo vyššie uvedené tvrdenie znamená: vírusy sa môžu šíriť nielen fyzicky (napr. Vzduchom alebo dotykom), ale aj na kvantovej úrovni ako informácia. Čo to znamená? Že vírus nemusí byť fyzicky prítomný, aby ho niekto chytil. Rovnako ako v tradícii sme sa nespočetnekrát stretli s tým, že choroba nie je spôsobená špecifickými fyzickými patogénmi, tak to dokázal aj samotný Garjaev. Postačuje na to, aby boli prítomné (v nás) informácie o vírusu a aby sa mohla rozvinúť choroba. Ak to skutočne pochopíme, pochopíme všetko, čo som opakovane hovoril, že obrana je márna a ani maska, ani izolácia nás neochráni pred infekciou. Ak nezastavíme G5 – budú si s nami robiť čo len chcú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*