Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode, Zaríf tiež skritizoval americké sankcie

16. mája 2019

DUBAJ 16. mája (WebNoviny.sk) – Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode. Vyhlásil to tamojší minister zahraničných vecí, ktorý zároveň kritizoval „neakceptovateľné“ americké sankcie.

Politik to uviedol počas stretnutia s japonskými predstaviteľmi v Tokiu. Muhammad Džavád Zaríf povedal svojmu japonskému rezortnému kolegovi, že reakcia jeho krajiny je v rámci dohody a práv Iránu.

Iránsky prezident Hasan Rúhání nedávno vyhlásil, že ak do dvoch mesiacov nevznikne dohoda o novej podobe medzinárodnej zmluvy o obmedzení iránskeho jadrového programu, tak od tejto zmluvy odstúpi.

Japonský minister zahraničných vecí Taro Kono sa obáva narastajúceho napätia na Blízkom východe a požiadal Zarífa o trpezlivosť a dodržiavanie jadrovej dohody.

Spojené štáty vydali príkaz na zadržanie iránskeho supertankera, dôvodom je porušovanie sankcií

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo spravodlivosti vydalo príkaz na zadržanie iránskeho ropného tankera. Stalo sa tak len deň po tom, čo sudca z Gibraltáru n...

Viac k témam: jadrová dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode, Zaríf tiež skritizoval americké sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*