Kolíková považuje prepustenie obvinených vyšetrovateľov NAKA za kľúčové, poukazuje však na potrebné zmeny

22. October 2021

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS) je kľúčové, že sa obvinenia voči štyrom vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ukázali ako neopodstatnené. Ako ďalej v piatok uviedla pre médiá, verdikt Krajského súdu v Bratislave by mal byť v ich prípade celoplošne rešpektovaný.

Na otázku, či by v ich prípade malo byť úplne zrušené obvinenie povedala, že „by sa to dalo takto aj predpokladať”. Zároveň skonštatovala, že pre dobré fungovanie bezpečnostných zložiek bude potrebná aj určitá zmena právnej úpravy.

„Ja som povedala niekoľkokrát, že podľa mňa súčasný systém treba revidovať, aby bola (policajná, pozn. SITA) inšpekcia viac nezávislá. Dokonca by som sa prihovárala aj za model, ktorý by znamenal, že by pod ňu patrila aj Slovenská informačná služba,” dodala Kolíková.

Krajský súd v Bratislave ešte v piatok 1. októbra rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašína a Milana Sabotu z väzby s tým, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. V odôvodnení verdiktu súd uviedol, že pri závere vyšetrovať postupy policajnej inšpekcie vychádzali zo skutočných a nie vymyslených operatívnych poznatkov.

Trnka by mal vyvodiť politickú zodpovednosť, poslanci OĽaNO podali na NKÚ podnet pre nákup teplomerov

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci NR SR za hnutie OĽANO z Košického kraja Erik Ňarjaš, ...

Viac k témam: Prepustenie z väzby, Súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková považuje prepustenie obvinených vyšetrovateľov NAKA za kľúčové, poukazuje však na potrebné zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*