Krajská prokuratúra sa vo veci obvinených vyšetrovateľov NAKA necítila zaujato

22. October 2021

22.10.2021 (Webnoviny.sk) – Generálna prokuratúra SR (GP SR) ešte 14. októbra rozhodla o žiadostiach o odňatie a prikázanie veci obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry a ich námietok zaujatosti tak, že vec neodňala Krajskej prokuratúre Bratislava.

Informoval o tom hovorca GP SR Dalibor Skladan. Doplnil, že GP SR tak rozhodla na podklade vyjadrení krajského prokurátora a všetkých prokurátorov Krajskej prokuratúry Bratislava, že sa vo veci necítia byť zaujatí.

Krajský súd v Bratislave ešte v piatok 1. októbra rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov Jána ČurilluPavla ĎurkuŠtefana Mašína a Milana Sabotu z väzby s tým, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

V odôvodnení verdiktu súd uviedol, že pri závere vyšetrovať postupy policajnej inšpekcie vychádzali zo skutočných a nie vymyslených operatívnych poznatkov. Trestné stíhanie štvorice dozorovala práve Krajská prokuratúra Bratislava.

IMMOFINANZ oslavuje ďalší úspech. Prenajal vyše 1000 m2 kancelárskych priestorov

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Flexibilný koncept myhive office (bývalé Polus towers) na Vajnorskej ulici, patriaci európskej skupine komerčných nehnuteľností IMMOFIN...

Viac k témam: Súd, Vyšetrovanie, Zaujatosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajská prokuratúra sa vo veci obvinených vyšetrovateľov NAKA necítila zaujato © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*