Kráľovná Alžbeta II. vyzvala ľudí k hľadaniu spoločného východiska, jej výroky spájajú s brexitom

25. januára 2019

LONDÝN 25. januára (WebNoviny.sk) – Britská kráľovná Alžbeta II. vyzvala ľudí, aby hľadali „spoločné východisko“ a rešpektovali „rôzne uhly pohľadov„.

Kráľovná sa tak vyjadrila vo štvrtkovom prejave pri príležitosti stého výročia ženskej organizácie Women’s Institute v Sandringhame. Komentátori tieto vyjadrenia spájajú s debatou o brexite, keďže britskí poslanci budú budúci týždeň opäť hlasovať o dohode o odchode Veľkej Británie z Európskej únie.

Kráľovná v prejave apelovala na ľudí, aby rešpektovali názory druhých a „spojili sa pri hľadaní spoločného východiska a nikdy nestratili spred očí väčší obraz„. Kráľovná je politicky neutrálna a nikdy nevyjadruje svoje politické názory.

Britskí poslanci minulý týždeň odmietli dohodu o brexite, ktorú s Európskou úniou vyrokovala premiérka Theresa Mayová. Úspech ďalšieho hlasovania, ktoré sa uskutoční v utorok, ostáva nejasný.

Viac k témam: brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Kráľovná Alžbeta II. vyzvala ľudí k hľadaniu spoločného východiska, jej výroky spájajú s brexitom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*