LANXESS vyrába špeciálne prísady do olejov pre parné turbíny

16. januára 2020

16.1.2020 (Webnoviny.sk) –

  • Spoločnosť LANXESS vyrába a stále zdokonaľuje mazacie aditíva (Additin RC 9321), ktoré sa pridávajú do turbínových olejov
  • Zaručujú bezpečný a dlhodobý chod a výkon turbín v elektrárňach, ktoré využívajú paru

Naša civilizácia by sa bez tepelných elektrární nezaobišla. Veľká časť energie sa vyrába v elektrárňach využívajúcich paru. Vysokotlaková para je vedená turbínami, ktoré sú pripojené ku generátoru. Významnú úlohu v prevádzkovej spoľahlivosti elektrární hrá turbínový olej. Je prekvapujúce, že interval výmeny týchto špeciálnych olejov sa pohybuje v rozmedzí 10 až 15 rokov. Pre zaujímavosť, parné turbíny využívajú ako poháňacie médium aj takzvané geotermálne elektrárne na Islande.

Zastavme korupciu zhodnotila kandidátov na generálneho prokurátora, pozitíva majú viacerí

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Každý z uchádzačov o post kandidáta Rady prokurátorov SR na generálneho prokurátora má svoje silnejšie a slabšie stránky. Konštatuje to Nadácia...

Spomínané mazacie aditíva Additin RC 9321 v súčasnosti patria medzi špičku v oblasti high-tech produktov, ktoré aj vďaka neustálemu zdokonaľovaniu a ďalšiemu vývoju dosahujú skvelé výsledky. Na zabezpečenie spoľahlivého výkonu a dlhej životnosti oleja v extrémnych podmienkach reálnej prevádzky, musia tieto zložky prejsť širokým spektrom laboratórnych testov.

Doplnková zložka oleja vyvíjaná spoločnosťou LANXESS je tvorená z niekoľkých špeciálnych chemických zlúčenín. Avšak už 0,4 percenta dávky Additinu RC 9321 je dostatočným množstvom pre dlhú životnosť prémiového turbínového oleja. Kľúč k tomuto výkonu spočíva v zaručenej kombinácii využitia synergických účinkov jednotlivých prísad.

Moderné elektrárne sú čoraz viac vystavované tlaku na výrobu energie. Aj to je dôvod, pre ktorý odborníci z LANXESS neustále pracujú na zdokonaľovaní aditív, ktoré budú pripravené na zvyšujúce sa požiadavky elektrární a zaručí im to použitie aj v ďalších generáciách turbínových olejov.

O spoločnosti LANXESS

Spoločnosť LANXESS je popredným výrobcom špeciálnych chemikálií. V roku 2018 dosiahla tržby vo výške 7,2 mld. eur. V súčasnosti má približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách a zastúpenie v 60 výrobných prevádzkach po celom svete. Základ činnosti spoločnosti LANXESS tvorí vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, prísad, špeciálnych chemikálií a plastov. Spoločnosť LANXESS figuruje v prestížnych rebríčkoch udržateľnosti firiem Dow Jones Sustainability Index (DJSI pre svet a Európu) a FTSE4Good.

Viac informácií o spoločnosti LANXESS na https://lanxess.com/ a sociálnych sieťach
http://www.twitter.com/LANXESS
http://www.facebook.com/LANXESS
http://www.linkedin.com/company/lanxess
http://www.youtube.com/lanxess

Inzercia

Viac k témam: LANXESS, parné turbíny, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – LANXESS vyrába špeciálne prísady do olejov pre parné turbíny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*